رفتن به بالا
تلفن : 031-33800019 - 09131190067

مادر طبیعت گاهی اوقات با اتفاقاتی که در مسیر زندگی ما قرار می دهد، درهای جدیدی را برای متحد شدن افراد و جوامع به رویمان باز می کند. روز 8 اکتبر هنگامیکه به دلیل بارش شدید باران برق منطقه  کارولینای شمالی رفته بود، جردن لونگو (Jordan Luongo) مطمئن نبود که آیا تمامی مهمانان دعوت شده به مراسم عروسی می توانند خود را به مراسم برسانند یا خیر!؟.تا صبح روز عروسی جردن لونگو تمامی برنامه ریزی ها را برای برپایی مراسم عروسی در حیاط منزل پدریش انجام داده بود. واقعیت هنگامی چهره تلخی خود را نشان داد که مادرش وارد حیاط شد و متوجه یک رودخانه جاری در میان چمن های زیر چادر شد و این تنها بد بیاری اون در روز دامادیش نبود چون بعد از آن برق منطقه نیز رفت. جردن به یاد می آورد که در آن روز حتی راه ها نیز بسته شده بودند و زمانیکه مشغول مرتب کردن موهاش با سشوار بود، نور چراغ ها در حال سوسو زدن و قطع و وصل شدن بودند تا هنگامی که کار موهایش تمام شد، برق خانه و کل منطقه کاملاً قطع شد و منطقه در تاریکی مطلق فرو رفت. در آن لحظه بود که واقعا متوجه شد که برگزاری مراسم عروسی اش با یک مشکل بزرگ مواجه شده است.

مادر او به دوستش لارا گراندلینارد (Laura Grandlienard) که موسس شرکت ROCKin’teriors بود مراجعه و او را از غیر قابل استفاده بودن محل در نظر گرفته برای برگزاری مراسم مطلع کرد و از او کمک خواست. دوست مادرش کارخانه سنگ بری خود را که یکی از سبزترین سنگبری های منطقه است و مساحتی حدود 7000 فوت مربع دارد  و همه وسایل و امکانات موجود در آن با سنگ ساخته شده را برای این منظور پیشنهاد کرد. اگر چه تا پیش از این هیچ گاه مراسم عروسی در فضای کارخانه سنگبریش میزبانی نکرده بود اما می دانست که فضای مورد نیاز برای این کار را دارد چرا که هشت سال پیش مراسم بزرگ آغاز به کار کارخانه و همچنین چندین مراسم مختلف دیگر در آنجا برپا شده بود و این موضوع برای وی ثابت شده بود. شش ساعت بعد  کارخانه سنگبری ROCKin’teriors با کمک خانواده جردن، مهمانان، برنامه ریز عروسی، پذیرایی کنندگان عروسی، دی جی و کارمندان شرکت که آمده بودند تا کمک کنند، تبدیل به محل برگزاری عروسی شد. در زیر باران شدید، قطعات بزرگ سنگ جابجا شدند و مسیرهای عبور مناسبی ساخته شد، دوست مادر جردن دستور داد تا میز برش با شمع و ریسه های روشنایی  تزیین و تبدیل به میز مناسبی برای قرار گرفتن کیک عروسی شود. وجود شمع ها در فضاهای مختلف کارخانه یک اتمسفر رومانتیک را ایجاد کرد که سنگ های اسلب جلوه آن را بیشتر می نمودند، همچنین با استفاده از چند اسلب کوارتزیت میز های سرو غذا شکل گرفتند.

قدرت جاذبه سنگ طبیعی

جردن تا پیش از این تصمیم داشت که یک عروسی با تم کلاسیک برگزار کند و چون حیاط منزل خودشون در فضایی باز بود ناراحت بود چون نمیتوانست مطابق میل خودش مراسم برگزار شود و اکنون از اینکه در لحظه آخر مجبور شده  مراسم را در سنگبری دوست مادرش برگزار کند اصلا ناراحت نبود.جردن نظر خود را  درباره فضای مراسم عروسی خود چنین توصیف می کرد: “بسیار زیبا و طبیعی” او عاشق فضای زیبای ایجاد شده ای بود که با انعکاس نور شمع ها بر روی سطوح سنگ های اسلب شکل گرفته بود. عکس های یادگاری از آن شب زیبا در حالی که سنگ ها وی و مهمان ها را احاطه کرده اند بسیار زیبا ودیدنی شدند.

دوست مادر جردن به خاطر فرصت کمی که داشت، نتوانست برنامه خاصی برای استفاده از فضای سنگبری به عنوان مکان برگذاری مراسم عروسی داشته باشد، ولی رسالت خود را همیشه تبدیل نمودن کسب و کارش به عضوی با ارزش از جامعه می دانست و همیشه در طول فعالیت شغلی خود تلاش می کرد تا بتواند کمکی به جامعه کند و این روحیه سریعاً در مشکلی که برای جردن پیش آمد خود را نشان داد و چند هفته بعد از عروسی یکی از مهمانان به سنگبری وی بازگشت. او گفت در آن شب عروسی محو تماشای زیبایی های محیط شده بود و به یک سنگ خاص خیره شده او نمی توانست این موضوع را از سرش بیرون کند پس به سنگبری بازگشته بود تا بپرسد که آیا اعضای شرکت می توانند به او در بازسازی آشپزخانه منزلش به وسیله چنین سنگی به وی کمک کنند یا خیر.

به گفته دوست مادر جردن این اتفاق مثالی برای اثبات زیبایی و قدرت جاذبه سنگ های طبیعی بر روی افراد مختلف می باشد که بدون ایجاد تغییر عمده ای در چیدمان سنگبری، مهمانان از حضور در چنین مکانی لذت بردند و شبی خاطره انگیز برایشان ساخته شد، در صورتیکه امکان رخ دادن چنین اتفاقی در کارخانه تولید محصولاتی دیگر غیر ممکن و یا با نارضایتی صورت می گرفت. وی برقراری ارتباطی صحیح با جامعه را بخش بزرگی از تجارت خود می داند، او اضافه کرد “برگزاری جشن عروسی در کارخانه سنگبری علاوه بر کمک به دوست صمیمی ام، بلکه راهی برای برقراری ارتباط و باز کردن درها به روی افرادی بود که شاید هرگز خودشان تمایلی به مراجعه به یک کارخانه سنگبری و مشاهده سنگ های طبیعی نداشتند و با ورودشان به چنین فضایی با قدرت زیبایی و احساسی که مادر طبیعت با سنگ طبیعی به آنها میدهد مشتاق به خرید آن می شوند.”

وی این جمله را همیشه در ذهن خود دارد: ” بهترین طراح، مادر طبیعت است”. این مطمئناً بهترین و به جا ترین گفته برای زیبایی سنگ های طبیعی است.